PA5141.105NLT
DigiKey Part Number
553-PA5141.105NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PA5141.105NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PA5141.105NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA5141.105NLT
Description
CMC 32A 2LN 500 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 500 Ohms @ 2.82 MHz 32A DCR 1.1mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PA5141.105NLT Models
Category
Current Rating (Max)
32A
Manufacturer
Pulse Electronics
DC Resistance (DCR) (Max)
1.1mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Size / Dimension
0.957" L x 0.925" W (24.30mm x 23.50mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.894" (22.70mm)
Number of Lines
2
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Impedance @ Frequency
500 Ohms @ 2.82 MHz