4911A-120-2
DigiKey Part Number
501-2208-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4911A-120-2
Description
TEST LEAD BANANA TO BANANA 120"
Detailed Description
120.0" (3048.00mm) Banana Plug, Single, Sheathed - Retractable To Banana Plug, Single, Sheathed - Retractable Patch Cord 1000VAC (1kV)
Category
Cable Length
120.0" (3048.00mm)
Contents
1 Lead, Red
Wire Gauge
18 AWG
Voltage - Rated
1000VAC (1kV)
Ratings
CAT III 1000V, IEC 1010
Current Rating (Amps)
10A
Additional Resources
In-Stock: 763
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
In-Stock: 438
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO BANANA 12"
In-Stock: 10
TEST LEAD BANANA TO BANANA 24"
In-Stock: 73
TEST LEAD BANANA TO BANANA 36"
In-Stock: 144
TEST LEAD BANANA TO BANANA 48"
In-Stock: 140
TEST LEAD BANANA TO BANANA 60"