4911A-120-0
DigiKey Part Number
501-2207-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4911A-120-0
Description
TEST LEAD BANANA TO BANANA 120"
Detailed Description
120.0" (3048.00mm) Banana Plug, Single, Sheathed - Retractable To Banana Plug, Single, Sheathed - Retractable Patch Cord 1000VAC (1kV)
Category
Cable Length
120.0" (3048.00mm)
Contents
1 Lead, Black
Wire Gauge
18 AWG
Voltage - Rated
1000VAC (1kV)
Ratings
CAT III 1000V, IEC 1010
Current Rating (Amps)
10A
Additional Resources
In-Stock: 438
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
In-Stock: 763
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO BANANA 12"
In-Stock: 20
TEST LEAD BANANA TO BANANA 24"
In-Stock: 62
TEST LEAD BANANA TO BANANA 36"
In-Stock: 203
TEST LEAD BANANA TO BANANA 48"
In-Stock: 76
TEST LEAD BANANA TO BANANA 60"