AA240U-200B-R
DigiKey Part Number
993-AA240U-200B-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AA240U-200B-R
Description
GAN SERIES - DESKTOP - C14
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20V 240 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
Power (Watts)
240 W
Manufacturer
Phihong USA
No Load Power Consumption
250mW (Max)
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Box
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 35°C
Region Utilized
International
Output Connector
Optional
Form
Desktop (Class I)
Cord Length
47" (1.20m)
Input Type
Cord (Sold Separately)
Input Connector
IEC 320-C14
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
5.96" L x 2.98" W x 1.00" H (151.3mm x 75.6mm x 25.4mm)
Voltage - Output
20V
Approval Agency
CE, FCC
Current - Output (Max)
12A