E2152KS0J1
DigiKey Part Number
1452-E2152KS0J1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E2152KS0J1
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT BLACK 1.52"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Graphic LCD Display Module Black TFT - Electronic Paper Display (EPD) SPI 1.52" (38.61mm) 200 x 200
Category
Viewing Area
27.38mm W x 27.38mm H
Manufacturer
Pervasive Displays
Dot Pixels
200 x 200
Packaging
Box
Interface
SPI
Part Status
Active
Graphics Color
Black
Display Type
TFT - Electronic Paper Display (EPD)
Background Color
White
Diagonal Screen Size
1.52" (38.61mm)
Dot Pitch
0.14mm W x 0.14mm H