SLS-85S25CP04-04
DigiKey Part Number
SLS-85S25CP04-04-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLS-85S25CP04-04
Description
SPEAKR 4.37OHM 30W TOP PT 83.3DB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.37 Ohms Woofer Speaker 30 W 73 Hz ~ 2.5 kHz Top Round
Category
Efficiency - Testing
1W/1M
Manufacturer
Peerless by Tymphany
Efficiency - Type
Half Space Sensitivity
Series
Power - Rated
30 W
Packaging
Bulk
Port Location
Top
Part Status
Active
Shape
Round
Technology
Magnetic
Material - Cone
Paper, Coated
Type
Woofer
Material - Magnet
Ferrite
Frequency Range
73 Hz ~ 2.5 kHz
Termination
Solder Eyelet(s)
Frequency - Self Resonant
72.57Hz
Size / Dimension
4.134" Dia (105.00mm)
Impedance
4.37 Ohms
Height - Seated (Max)
2.996" (76.10mm)