P4SMAJ22CA_R1_00001 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 3757-P4SMAJ22CA_R1_00001TR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | P4SMAJ22CA_R1_00001 |
Description | TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AC |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 35.5V Clamp 11.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA) |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.2A |
Mfr | Power - Peak Pulse 400W |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) | Applications General Purpose |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Type Zener | Mounting Type Surface Mount |
Bidirectional Channels 1 | Package / Case DO-214AC, SMA |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V | Supplier Device Package |
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V | Base Product Number |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V |