ATV04A220JB-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Comchip Technology
In Stock: 234
Datasheet
35.5V Clamp 11.27A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
DO-214AC, SMA
ATV04A220JB-HF
DigiKey Part Number
ATV04A220JB-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATV04A220JB-HF
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ATV04A220JB-HF Models
Category
Power - Peak Pulse
400W
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Package / Case
DO-214AC, SMA
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
11.27A