H100X064H2T
DigiKey Part Number
298-21499-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H100X064H2T
Description
LABEL HEAT SHRINKABL 1X0.64" YLW
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Yellow Heat Shrinkable Label 1.00" x 0.64" (25.4mm x 16.3mm)
Category
Material
Polyolefin
Manufacturer
Panduit Corp
For Use With/Related Products
Thermal Transfer Printer
Packaging
Bulk
Shelf Life
48 Months
Part Status
Active
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Label Type
Heat Shrinkable
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Label Size
1.00" x 0.64" (25.4mm x 16.3mm)