FSD91-27-Q
DigiKey Part Number
298-14512-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSD91-27-Q
Description
CONN FERRULE DIN 250 MCM BLUE
Detailed Description
Blue Wire Ferrule Connector DIN 250MCM (120.00mm²) Single Wire
Size
250MCM (120.00mm²)
Length - Overall
48.00mm
Part Status
Active
Length - Pin
27.00mm