FSD90-25-Q is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Conta-Clip, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Red Wire Ferrule Connector DIN 3/0 AWG (95.00mm²) Single Wire
Ferrule Installation Solutions
FSD90-25-Q
DigiKey Part Number
298-14511-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSD90-25-Q
Description
CONN FERRULE DIN 3/0AWG RED
Detailed Description
Size
3/0 AWG (95.00mm²)
Packaging
Bulk
Length - Overall
44.00mm
Part Status
Active
Length - Pin
25.00mm