ERZ-E14A621SC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
620 V 7.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm
ERZ-E14A621SC
DigiKey Part Number
ERZ-E14A621SC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-E14A621SC
Description
VARISTOR 620V 7.5KA DISC 14MM
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
682 V
Current - Surge
7.5 kA
Series
Energy
382J
Capacitance @ Frequency
650 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
385 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
505 V
Varistor Voltage (Min)
558 V
Package / Case
Disc 14mm
Varistor Voltage (Typ)
620 V