NSVBAS70LT1G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NSVBAS70LT1G |
Description | DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SOT233 |
Manufacturer Standard Lead Time | 44 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 70 V 70mA Surface Mount SOT-23-3 (TO-236) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NSVBAS70LT1G Models |
Category | Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 70 V |
Mfr | Capacitance @ Vr, F 2pF @ 0V, 1MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
Technology | Mounting Type |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V | Package / Case |
Current - Average Rectified (Io) 70mA | Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236) |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 15 mA | Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C |
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Base Product Number |