BAS70E6433HTMA1
DigiKey Part Number
448-BAS70E6433HTMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-BAS70E6433HTMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-BAS70E6433HTMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BAS70E6433HTMA1
Description
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA PGSOT23
Customer Reference
Detailed Description
Diode 70 V 70mA Surface Mount PG-SOT23
Category
Reverse Recovery Time (trr)
100 ps
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 50 V
Capacitance @ Vr, F
2pF @ 0V, 1MHz
Part Status
Not For New Designs
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
70 V
Supplier Device Package
PG-SOT23
Current - Average Rectified (Io)
70mA
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 125°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 15 mA
Base Product Number
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed