NL17SZ32DFT2G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NL17SZ32DFT2G |
Description | IC GATE OR 1CH 2-INP SC88A |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | OR Gate IC 1 Channel SC-88A (SC-70-5/SOT-353) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NL17SZ32DFT2G Models |
Category | Current - Quiescent (Max) 1 µA |
Mfr | Current - Output High, Low 32mA, 32mA |
Series | Max Propagation Delay @ V, Max CL 4.5ns @ 5V, 50pF |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Logic Type | Supplier Device Package SC-88A (SC-70-5/SOT-353) |
Number of Circuits 1 | Package / Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
Number of Inputs 2 | Base Product Number |
Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V |