NL17SZ32DFT2G-Q is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 1.021
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 20.596
Datasheet
Toshiba Semiconductor and Storage
OR Gate IC 1 Channel SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
NL17SZ32DFT2G-Q
DigiKey Part Number
488-NL17SZ32DFT2G-QTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-NL17SZ32DFT2G-QCT-ND - Cut Tape (CT)
488-NL17SZ32DFT2G-QDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NL17SZ32DFT2G-Q
Description
SINGLE 2-INPUT OR GATE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Quiescent (Max)
1 µA
Mfr
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Series
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4.5ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Grade
Automotive
Logic Type
Qualification
AEC-Q100
Number of Inputs
2
Supplier Device Package
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V