G3VM-101HR
G3VM-101HR
Omron's NEW G3VM VSON MOSFET Relay
G3VM-101HR
DigiKey Part Number
Z3093-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G3VM-101HR
Description
SSR RELAY SPST-NO 1.4A 0-100V
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 6-SOP (0.173", 4.40mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
G3VM-101HR Models
Category
Voltage - Input
1.33VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 100 V
Series
Load Current
1.4 A
Packaging
Tube
On-State Resistance (Max)
200 mOhms
Part Status
Last Time Buy
Termination Style
Gull Wing
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C