G3VM-101LR(TR05)
DigiKey Part Number
Z3834TR-ND - Tape & Reel (TR)
Z3834CT-ND - Cut Tape (CT)
Z3834DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G3VM-101LR(TR05)
Description
SSR RELAY SPST-NO 80MA 0-100V
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SMD (0.165", 4.20mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
G3VM-101LR(TR05) Models
Category
Voltage - Input
1.15VDC
Mfr
Voltage - Load
0 V ~ 100 V
Series
Load Current
80 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
On-State Resistance (Max)
14 Ohms
Part Status
Last Time Buy
Termination Style
SMD (SMT) Tab
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C