S8BA-24D24D480SBF
DigiKey Part Number
S8BA-24D24D480SBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S8BA-24D24D480SBF
Description
BATT BACKUP 24VDC 480W W/O BATT
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uninterruptible Power Supply (UPS) Standby (No Regulation) General Purpose, Industrial Control 480W 24V
Category
Power - Rated
480W
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Backup Time - Max Load
6 minutes
Series
Media Lines Protected
RJ45
Packaging
Box
Voltage - Output
24V
Part Status
Active
Size / Dimension
4.386" L x 1.732" W (111.40mm x 44.00mm)
Type
Standby (No Regulation)
Height
4.882" (124.00mm)