A29500-065
DigiKey Part Number
2262-A29500-065-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A29500-065
Description
CONN D-TYPE RCPT 65POS VERT SLDR
Detailed Description
65 Position D-Type, Nano-D Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
A29500-065 Models
Current Rating (Amps)
1A