A28500-065
DigiKey Part Number
2262-A28500-065-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A28500-065
Description
CONN D-TYPE PLUG 65POS VERT SLDR
Detailed Description
65 Position D-Type, Nano-D Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
A28500-065 Models
Current Rating (Amps)
1A