CR201-50AE
DigiKey Part Number
CR201-50AE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR201-50AE
Description
ALUMINUM HEATSINK 50MM BLK ANODI
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink TO-201 Aluminum Alloy Board Level, Vertical
Category
Attachment Method
3 Clips and PC Pin
Mfr
Shape
Rectangular, Fins
Series
Length
1.969" (50.00mm)
Packaging
Box
Width
2.953" (75.00mm)
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Natural
3.30°C/W