CR201-50VE
DigiKey Part Number
CR201-50VE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR201-50VE
Description
ALUMINUM HEATSINK 50MM DEGREASED
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Length
1.969" (50.00mm)
Width
2.953" (75.00mm)
Part Status
Active
Thermal Resistance @ Natural
3.30°C/W