970-025-030R121
DigiKey Part Number
970-25NE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
970-025-030R121
Description
CONN BACKSHELL 25POS 180DEG SHLD
Detailed Description
25 Position Two Piece Backshell Connector Silver 180° Shielded
EDA/CAD Models
970-025-030R121 Models
Primary Material
Metal
Packaging
Bulk
Material
Metal, Zinc
Plating
Nickel over Copper
Color
Silver
Compatible D-Sub Size
25pos and HD44pos