979-025-030R121
DigiKey Part Number
925ZE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
979-025-030R121
Description
CONN BACKSHELL 25POS 180DEG SHLD
Detailed Description
25 Position Two Piece Backshell Connector Silver 180° Shielded
EDA/CAD Models
979-025-030R121 Models
Number of Positions
25
Compatible Shell Size
B
Compatible D-Sub Size
25pos and HD44pos