180-015-103L011 Back
180-015-103L011
180-015-103L011
180-015-103L011
DigiKey Part Number
4815ME-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
180-015-103L011
Description
CONN D-SUB HD PLUG 15POS PNL MNT
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Flange Feature
Cable Side (4-40)
Mfr
Termination
Solder Cup
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Grounding Indents, Shielded
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C