WI-M-14-10-2
DigiKey Part Number
314-1695-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WI-M-14-10-2
Description
TEST LEAD 14AWG 1100V RED 10'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 AWG Test Lead Wire 420/0.0031" Red 1100V 10.00' (3.05m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.185" (4.70mm)
Length
10.00' (3.05m)
Voltage
1100V
Cable Type
Operating Temperature
200°C