MPQ8632HGLE-10-Z is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.611V 1 Output 10A 16-PowerVFQFN
MPQ8632HGLE-10-Z
DigiKey Part Number
MPQ8632HGLE-10-Z-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPQ8632HGLE-10-Z
Description
IC REG BUCK ADJ 10A 16QFN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MPQ8632HGLE-10-Z Models
Voltage - Output (Max)
13V
Frequency - Switching
200kHz ~ 1MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Input (Min)
4.5V
Base Product Number
Voltage - Input (Max)
18V