MPL-AY1265-R56 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MPL-AY1265-R56 |
Description | FIXED IND 560NH 31A 1.1 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 560 nH Unshielded Molded Inductor 31 A 1.1mOhm 2-SMD, J-Lead |
Category | Shielding Unshielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 1.1mOhm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Molded | Package / Case 2-SMD, J-Lead |
Inductance | Size / Dimension 0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 58A | Base Product Number |