0500798000-05-B8-D
DigiKey Part Number
0500798000-05-B8-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500798000-05-B8-D
Description
5" PRE-CRIMP 1852 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 5.00" (127.00mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
Black
Contact End
Socket to Socket
Length
5.00" (127.00mm)
Additional Resources
In-Stock: 280
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
5" PRE-CRIMP 1852 BLUE
In-Stock: 0
5" PRE-CRIMP 1852 BROWN
In-Stock: 0
5" PRE-CRIMP 1852 GREEN
5" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
5" PRE-CRIMP 1852 RED
In-Stock: 260
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 330
3" PRE-CRIMP 1852 BLACK
4" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 135
6" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 400
8" PRE-CRIMP 1852 BLACK