0500588000-05-W8-D
DigiKey Part Number
0500588000-05-W8-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500588000-05-W8-D
Description
5" PRE-CRIMP 1852 WHITE
Customer Reference
Detailed Description
White 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 5.00" (127.00mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
White
Contact End
Socket to Socket
Length
5.00" (127.00mm)
Additional Resources
In-Stock: 292
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
5" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 0
5" PRE-CRIMP 1852 BLUE
In-Stock: 0
5" PRE-CRIMP 1852 BROWN
5" PRE-CRIMP 1852 GREEN
5" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1852 WHITE
3" PRE-CRIMP 1852 WHITE
In-Stock: 870
4" PRE-CRIMP 1852 WHITE
6" PRE-CRIMP 1852 WHITE
In-Stock: 208
8" PRE-CRIMP 1852 WHITE