0500588000-12-W8-D
DigiKey Part Number
0500588000-12-W8-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500588000-12-W8-D
Description
12" PRE-CRIMP 1852 WHITE
Customer Reference
Detailed Description
White 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
White
Contact End
Socket to Socket
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 236
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
12" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 879
12" PRE-CRIMP 1852 BLUE
In-Stock: 409
12" PRE-CRIMP 1852 BROWN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP 1852 GREEN
In-Stock: 180
12" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
In-Stock: 0
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1852 WHITE
3" PRE-CRIMP 1852 WHITE
In-Stock: 870
4" PRE-CRIMP 1852 WHITE
5" PRE-CRIMP 1852 WHITE
In-Stock: 292
6" PRE-CRIMP 1852 WHITE