0039000038-10-A2-D
DigiKey Part Number
0039000038-10-A2-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000038-10-A2-D
Description
10" PRE-CRIMP A2016 ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 22 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Orange
Packaging
Bulk
Number of Rows
1
Part Status
Active
Number of Conductors
1
Contact End
Socket to Socket
Base Product Number
Length
10.0" (254.0mm)
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 10
Check for Additional Incoming Stock
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
10" PRE-CRIMP A2016 BLACK
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2016 BLUE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2016 BROWN
10" PRE-CRIMP A2016 GREEN
10" PRE-CRIMP A2016 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016 ORANGE
3" PRE-CRIMP A2016 ORANGE
4" PRE-CRIMP A2016 ORANGE
5" PRE-CRIMP A2016 ORANGE
6" PRE-CRIMP A2016 ORANGE