VBFZ-925-S+
DigiKey Part Number
3157-VBFZ-925-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VBFZ-925-S+
Description
RF FILTER BAND PASS 925MHZ SMA
Detailed Description
925MHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 250MHz Bandwidth 1.64dB SMA In line Module
Category
Bandwidth
250MHz
Insertion Loss
1.64dB
Frequency
925MHz Center
Size / Dimension
0.410" Dia x 1.910" L (10.41mm x 48.51mm)