VBFZ-2340-S+
DigiKey Part Number
3157-VBFZ-2340-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VBFZ-2340-S+
Description
RF FILTER BAND PASS 2.34GHZ SMA
Detailed Description
2.34GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 640MHz Bandwidth 1.51dB SMA In line Module
Category
Bandwidth
640MHz
Insertion Loss
1.51dB
Frequency
2.34GHz Center
Size / Dimension
0.410" Dia x 1.910" L (10.41mm x 48.51mm)