DSC1001DL5-026.0000 is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
26 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.7V ~ 3.6V Standby (Power Down) 4-VDFN
DSC1001DL5-026.0000
DigiKey Part Number
150-DSC1001DL5-026.0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1001DL5-026.0000
Description
MEMS OSC XO 26.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
8mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)