25LC640AT-H/SN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 190
Datasheet
Similar
Microchip Technology
In Stock: 3.995
Datasheet
Similar
Rohm Semiconductor
In Stock: 2.500
Rohm Semiconductor
In Stock: 261
In Stock: 248
Rochester Electronics, LLC
onsemi
onsemi
STMicroelectronics
EEPROM Memory IC 64Kbit SPI 5 MHz 8-SOIC
25LC640AT-H/SN
DigiKey Part Number
25LC640AT-H/SN-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25LC640AT-H/SN
Description
IC EEPROM 64KBIT SPI 5MHZ 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
25LC640AT-H/SN Models
Clock Frequency
5 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Write Cycle Time - Word, Page
6ms
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TA)