BR25H640F-2LBH2
DigiKey Part Number
846-BR25H640F-2LBH2TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-BR25H640F-2LBH2CT-ND - Cut Tape (CT)
846-BR25H640F-2LBH2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BR25H640F-2LBH2
Description
IC EEPROM 64KBIT SPI 5MHZ 8SOP
Customer Reference
Detailed Description
EEPROM Memory IC 64Kbit SPI 5 MHz 8-SOP
Category
Memory Interface
SPI
Mfr
Clock Frequency
5 MHz
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)