25LC160C-I/ST is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 38
In Stock: 9
In Stock: 335
In Stock: 47
In Stock: 343
In Stock: 793
EEPROM Memory IC 16Kbit SPI 10 MHz 8-TSSOP
25LC160C-I/ST
DigiKey Part Number
25LC160C-I/ST-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25LC160C-I/ST
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
25LC160C-I/ST Models
Clock Frequency
10 MHz
Packaging
Tube
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)