25LC160A-I/ST
DigiKey Part Number
25LC160A-I/ST-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25LC160A-I/ST
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EEPROM Memory IC 16Kbit SPI 10 MHz 8-TSSOP
EDA/CAD Models
25LC160A-I/ST Models
Clock Frequency
10 MHz
Packaging
Tube
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)