GP25B13D-R1B
DigiKey Part Number
1866-1829-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GP25B13D-R1B
Description
AC/DC DSKTP ADAPTER 5V +/-12 28W
Detailed Description
5V, 12V, -12V 28 W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
Power (Watts)
28 W
No Load Power Consumption
300mW (Max)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Output Connector
DIN, 5 Pin
Form
Desktop (Class II)
Cord Length
60.2" (1.53m)
Input Connector
IEC 320-C8
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
4.23" L x 2.64" W x 1.42" H (107.5mm x 67.0mm x 36.0mm)
Voltage - Output
5V, 12V, -12V
Current - Output (Max)
2.5A, 1A, 300mA