GP25A13D-R1B | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1866-1826-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GP25A13D-R1B |
Description | AC/DC DSKTP ADAPTER 5V +/-12 28W |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 5V, 12V, -12V 28 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GP25A13D-R1B Models |
Category | Power (Watts) 28 W |
Manufacturer MEAN WELL USA Inc. | No Load Power Consumption 300mW (Max) |
Series | Applications ITE (Commercial) |
Packaging Box | Efficiency Level VI |
Part Status Active | Operating Temperature -20°C ~ 70°C |
Region Utilized International | Output Connector DIN, 5 Pin |
Form Desktop (Class I) | Cord Length 60.2" (1.53m) |
Input Type Cord (Sold Separately) | Input Connector IEC 320-C14 |
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC | Size / Dimension 4.23" L x 2.64" W x 1.42" H (107.5mm x 67.0mm x 36.0mm) |
Voltage - Output 5V, 12V, -12V | Approval Agency CBE, CE, cULus, GS |
Current - Output (Max) 2.5A, 1A, 300mA | Base Product Number |