FL1P-16NJ-1-Y24V
DigiKey Part Number
458-1950-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL1P-16NJ-1-Y24V
Description
LED PNL IND YELLOW 15.80MM SLDR
Detailed Description
LED Panel Indicator Yellow 35° 24V 20mA Solder Lug
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.63" (16.00mm)
Lens Size
15.80mm Dia
Millicandela Rating
1000 ~ 1500mcd
Lamp Color
Yellow
Viewing Angle
35°
Lens Color
Yellow
Voltage
24V