CGHV96130F
DigiKey Part Number
1465-CGHV96130F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGHV96130F
Description
RF MOSFET HEMT 40V 440217
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 40 V 1 A 8.4GHz ~ 9.6GHz 13.8dB 130W 440217
Category
Voltage - Test
40 V
Current - Test
1 A
Series
Power - Output
130W
Voltage - Rated
120 V
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Package / Case
440217
Frequency
8.4GHz ~ 9.6GHz