CGHV96100F2
DigiKey Part Number
1465-CGHV96100F2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGHV96100F2
Description
RF MOSFET HEMT 40V 440210
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 40 V 1 A 7.9GHz ~ 9.6GHz 10.2dB 131W 440210
Category
Voltage - Test
40 V
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Current Rating (Amps)
12A
Series
Current - Test
1 A
Power - Output
131W
Part Status
Active
Voltage - Rated
100 V
Package / Case
440210
Frequency
7.9GHz ~ 9.6GHz