TDML120AL | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 5666-TDML120AL-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TDML120AL |
Description | RELAY TIME DEL 102.3SEC 10A 120V |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | On-Delay Time Delay Relay DPDT (2 Form C) 0.1 Sec ~ 102.3 Sec Delay 10A @ 120/240VAC Socketable |
Datasheet | Datasheet |
Category | Circuit DPDT (2 Form C) |
Manufacturer Littelfuse Inc. | Delay Time 0.1 Sec ~ 102.3 Sec |
Series | Contact Rating @ Voltage 10A @ 120/240VAC |
Packaging Bulk | Voltage - Supply 120VAC |
Part Status Active | Termination Style Plug In, 8 Pin (Octal) |