NOSD227M006R0100
DigiKey Part Number
478-3249-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-3249-1-ND - Cut Tape (CT)
478-3249-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NOSD227M006R0100
Description
CAP NIOB OXI 220UF 20% 6.3V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µF Niobium Oxide Capacitor 6.3 V 2917 (7343 Metric) 100 mOhms
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NOSD227M006R0100 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Dissipation Factor
8%
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Manufacturer Size Code
D
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Capacitance
220 µF
Tolerance
±20%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated
6.3 V
Supplier Device Package
2917 (7343 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 mOhms
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)