NOSB226M006R0600 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NOSB226M006R0600 |
Description | CAP NIOB OXID 22UF 20% 6.3V 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF Niobium Oxide Capacitor 6.3 V 1411 (3528 Metric), 1210 600 mOhms |
Datasheet | Datasheet |
Category | Dissipation Factor 6% |
Manufacturer KYOCERA AVX | Mounting Type Surface Mount |
Series | Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Manufacturer Size Code B |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm) |
Capacitance 22 µF | Features Low ESR |
Tolerance ±20% | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Voltage - Rated 6.3 V | Supplier Device Package 1210 (3528 Metric) |
ESR (Equivalent Series Resistance) 600 mOhms | Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |