NOSA106M006R2000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NOSA106M006R2000 |
Description | CAP NIOB OXID 10UF 20% 6.3V 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF Niobium Oxide Capacitor 6.3 V 1206 (3216 Metric) 2 Ohms |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NOSA106M006R2000 Models |
Category | Dissipation Factor 6% |
Manufacturer KYOCERA AVX | Mounting Type Surface Mount |
Series | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Manufacturer Size Code A |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) |
Capacitance 10 µF | Features Low ESR |
Tolerance ±20% | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Voltage - Rated 6.3 V | Supplier Device Package 1206 (3216 Metric) |
ESR (Equivalent Series Resistance) 2 Ohms | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |