NOJB226M010RWJ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NOJB226M010RWJ |
Description | CAP NIOB OXIDE 22UF 20% 10V 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF Niobium Oxide Capacitor 10 V 1411 (3528 Metric), 1210 1.8 Ohms |
Datasheet | Datasheet |
Category | Dissipation Factor 6% |
Manufacturer KYOCERA AVX | Mounting Type Surface Mount |
Series | Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Manufacturer Size Code B |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm) |
Capacitance 22 µF | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 1210 (3528 Metric) |
Voltage - Rated 10 V | Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.8 Ohms | Base Product Number |